Windows 11 Moment 5 KB5035942 Güncellemesi Hatalara Sebep Oluyor

Microsoft, Windows 11 için Moment 5 özellik güncellemesini ilk olarak Şubat ayının sonunda KB5034848 güncellemesi aracılığıyla sunmaya başladı.

Yeni sürüm ise geçtiğimiz hafta KB5035942 aracılığıyla tüm Windows 11 kullanıcılarına isteğe bağlı bir güncelleme olarak sunuldu. Ancak internetteki bazı kullanıcılar yeni güncellemeyle ilgili yükleme sorunları bildiriyor. Bildirilene göre güncelleme kurulumu tamamlandıktan sonra bazı kullanıcılar ana ekranda siyah ekranla karşılaşıyorlar.

Birden fazla kullanıcı güncelleme sonrasında bilgisayarının siyah ekranda takılı kalmasından bahsederken, bazıları ise güncellemeyi tekrar yüklemeyi denerken mevcut sürümün zaten kurulu olduğu hatasını alıyor.

Microsoft, herhangi bir aksilik olmaması durumunda Moment 5 güncellemesini Nisan ayının ilk haftası yayınlamayı planlıyor. Şirket, yüklenen bu güncelleme sonrasında karşılaşılan hatalar için önümüzdeki haftalarda bir düzeltme sürümü yayınlayacak.

KB5035942 güncellemesini bilgisayarınıza kurduktan sonra karşılaştığınız hatalar olursa Microsoft’a geri bildirim göndermeyi ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x